خبر خوب برای رانندگان تاکسی

خبر خوب برای رانندگان تاکسی

ضمانت بلبرینگ‌های تسمه تایم ۱۰۰ هزار کیلومتری شد

معاون خرید و معاون اجرایی شرکت تاکسین پارت (سپیده ترابی و زیبا دهقان) بیان کردند.:

در مدت زمان همکاری با شرکت تاکسین از جمله دغدغه‌هایی که در طی این سال‌ها با آن مواجه بودیم کیفیت قطعات و بحث گارانتی قطعات به خصوص برای ۶ گروه اصلی کالاهای پر مصرف رانندگان تاکسی بود.

در این مدت با شرکت‌های تولیدکننده مختلف همکاری‌هایی صورت گرفت و قطعات از تامین‌کنندگان مختلف جهت عرضه به رانندگان تاکسی خریداری شد. بازخوردهای مختلف به شرکت‌ها داده شد و در زمینه بهبود کیفیت شرکت‌ها همکاری‌های زیادی داشته (از جمله مزیت‌های شرکت تاکسین نسبت به سایر شرکت‌ها این است که بازخورد کیفیت قطعات در اختیار تولیدکنندگان محترم داده خواهد شد.)

اما در نهایت در خصوص برخی قطعات مجدد با برگشت قطعات مواجه بوده و بر اساس نظر کارشناسان فنی شرکت تاکسین و شرکت‌های تولیدکننده مشخص شد که عدم کیفیت مطلوب مربوط به یکی از مواد تشکیل دهنده قطعات بوده و دلیل اصلی مرجوعی قطعات ضعف ماده اصلی تولید قطعه می‌باشد .

بنابراین سیاست شرکت تاکسین از سال ۱۴۰۱ دریافت آنالیز مواد از شرکت‌ها و تامین مواد اولیه آنها از شرکت‌های تولیدکننده مطرح مورد تایید خارج از کشور شد .

از جمله دستاوردهای سال ۱۴۰۲ دریافت بلبرینگ‌های تولیدکننده برتر و تکمیل سبد کالایی بلبرینگ‌های مورد نیاز رانندگان تاکسی با ضمانت ۶۰ هزار کیلومتر و بی‌نیاز شدن شعب تاکسین از مجموعه بلبرینگ‌های مورد نیاز رانندگان محترم بود.

در ابتدا بلبرینگ‌های مورد نیاز شرکت تاکسین از شرکت‌های تولیدکننده خط تولید که در داخل ایران در حال فعالیت می‌باشند تهیه می‌شد. اما با حجم مرجوعی قابل ملاحظه‌ای روبرو بودیم. بنابراین شرکت اقدام به خرید بلبرینگ از شرکت sms در دبی کرده و این حجم بلبرینگ به صورت قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کرد و یکی از مزیت‌های این خرید عدم معطلی رانندگان در اثر تایید مرجوعی بلبرینگ‌ها از سوی شرکت تولید کننده بود و شرکت تاکسین ضمانت قطعات رو خود تایید می‌کرد . اما یکی دیگر از این مشکلات عدم تکمیل سبد کالایی بلبرینگ شرکت و گاها عدم موجودی برخی بلبرینگ‌ها در قفسه فروشگاه‌های تاکسین بود .

در نهایت در سال ۱۴۰۱ طی بررسی‌های مختلف و دریافت نمونه بلبرینگ‌ها و انجام تست‌های مختلف بروی این قطعات شرکت باوری به عنوان یک شرکت مطرح و با کیفیت در تولید بلبرینگ انتخاب و خرید نهایی از شرکت انجام گردید.

دیگر دستاورد شرکت تاکسین تامین کاغذ مورد نیاز جهت تولید فیلترهای مورد درخواست شعب می‌باشد که این فرایند نزدیک به یکسال وقت و انرژی لازم داشت.

برای انجام این خرید ابتدا نمونه های کاغذ مورد درخواست از طریق خطوط هوایی دریافت و از طریق آزمایشگاه تحت نظر دانشگاه شریف برای مدت یکماه مورد تست و آزمایش قرار گرفته شد

نمونه‌های ارسالی شرکت مدنظر از لحاظ ضخامت و عبور هوا مورد تایید بوده اما از جمله ضعف آن عبور گرد و غبار و عدم فیلترینگ مطلوب بود بنابراین تست‌های انجام شده رد و از طریق سامانه جامع تجارت شرکت مورد تایید با کیفیت مطلوب انتخاب و مجدد پروسه تست‌ها و آزمایش‌های مورد نیاز جهت تایید انجام شده و خوشبختانه نمونه‌های ارسالی مورد تایید بوده و خرید نهایی از شرکت مورد نظر انجام شد و وارد پروسه طولانی مدت ثبت سفارشات و تاییدیه های لازم جهت خرید شد.

و حتی با توجه به اهمیت موضوع کیفیت فیلترها یک جلسه حضوری با شرکت تولید کننده کاغذ انجام شده و شرکت مدنظر به صورت حضوری و طی آزمایش‌های اولیه کیفیت کاغذها را ثابت کرده و طی مدت کوتاهی شاهد ورود فیلترهای با کیفیت به فروشگاه‌های تاکسین و عرضه به رانندگان تاکسی خواهیم بود.

Subscribe
Notify of

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments