زمان مناسب تعویض واترپمپ

زمان مناسب تعویض واترپمپ|فروشگاه آنلاین لوازم یدکی تاکسین پارت

زمان مناسب تعویض واترپمپ

واتر پمپ چیست؟

واتر پمپ قلب تپنده واحد خنک کننده موتور می باشد. خیلی مهم هست واتر پمپ در حالت اولیه آن نگهداری شود سوراخ نشده باشد و از حالت اولیه خارج نگردد.

جلوگیری از خرابی واتر پمپ

باید بازدیدهای منظمی از سیستم خنک کننده موتور خودرو خود انجام دهید. مواردی که باید آنها را بازدید نمایید: تسمه, شیلنگ ها, رادیاتور و واتر پمپ و همچنین ترموستات را چک نمایید که دمای ماشین در حالت عادی باشد. تست های فشار که باعث می شود مشخص شود نشتی در خودرو وجود ندارد. موتور فن و پروانه چک شود برای اطمینان از صحت عملکرد آنها.

تعویض به موقع ضدیخ

در راستای نگهداری مناسب سیستم خنک کننده موتور ضدیخ باید در زمان مناسب تعویض و جایگزین, و ضدیخ قبلی کاملا تخلیه گردد. برای راننده ای که در شهرهای شلوغ مانند تهران رانندگی می کنند پیشنهاد می شود نهایتا هر 9 ماه ضدیخ را به طور کامل جایگزین نمایند.

«از ضدیخ آماده به مصرف با کیفیت استفاده کنید»

راننده تاکسی نباید ضدیخ خالص را استفاده کند بلکه باید از ضدیخ آماده به مصرف ( از ترکیب ضدیخ به همراه آب مقطر) استفاده نماید.

در همین راستا شرکت تاکسین, ضدیخ را ویژه رانندگان تاکسی شهر تهران سفارشی سازی کرده است. مواد اولیه آن از مرغوب ترین پتروشیمی کشور تهیه شده و با تکنولوژی روز تبدیل به ضدیخ آماده به مصرف می گردد.

زمان مناسب تعویض واتر پمپ

زمان مناسب تعویض واتر پمپ بستگی به عوامل مختلفی از جمله جنس قطعه دارد, معمولا واتر پمپ خوب را باید هر 100 هزار کیلومتر (یا هر یک سال و نیم ) تعویض نمود.

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments