ویژگی‌های لنت ترمز خوب

ویژگی‌های لنت ترمز خوب

ویژگی های یک لنت ترمز خوب چیست؟
لنت ترمز اصلی چه مشخصاتی دارد؟ چگونه باید یک لنت ترمز خوب را انتخاب کنیم؟ بهترین مارک لنت ترمز چیست؟

بارها اتفاق افتاده که در زمان خرید لنت سر در گم شده ایم و به دلیل نداشتن اطلاعات کافی نتوانسته ایم لنت خوب و با کیفیتی را تهیه کنیم و یا لنت مورد نظر ما در دسترس نبوده و در مورد لنت های دیگر اطلاعات کافی نداشته ایم.

چند روش برای انتخاب یک لنت ترمز خوب

  • نوع خودرو ما چیست؟هر ماشین لنت جلو وعقب مخصوص به خود را می خواهد.
  • کار خودرو ما چیست؟خودرو شخصی یا خودرو کار
  • مسیر تردد خودرو ما چگونه است؟این مسیر ناهموار و با سربالایی است یاهموار و یا دارای ترافیک.
  • سرعت رانندگی با ماشین ما چگونه است؟کم یا زیاد
  • سیستم ترمز خودرو ما چیست ؟ ABS یا معمولی

بهترین نوع لنت ترمز را به شما براساس کاررایی نوع خودرو به شما معرفی خواهیم کرد

انتخاب لنت خودرو بر اساس نوع خودرو

ابتدا براساس نوع خودرو، سال ساخت آن و چرخ جلو و عقب بودن، نوع لنت را انتخاب میکنند. ما باید بدانیم خودرو ما چه نوع لنتی را از نظر سایز و اندازه احتیاج دارد. یعنی مدل وشکل لنت خودرومان چگونه است؟ از دو راه میتوانیم بفهمیم چه نوع لنت از نظر سایز و اندازه مناسب چرخ جلو و یا عقب خودرو ماست.

چگونگی تشخیص مدل و شکل لنت خودرو
الف) از روی دفترچه راهنمای خودرو و توصیه خودرو ساز :
هر خودرو سازی برای هر مدل خودرو دفترچه راهنمایی مخصوصی دارد که نوع قطعات مربوط به همان خودرو با شماره سریال مخصوص و کد مخصوص همان خودرو در آن دفترچه نوشته شده است.

ب) با باز کردن چرخها و دیدن خود لنت هم می‌توان نوع لنت را تشخیص داد .

انتخاب نوع لنت بر اساس نوع کار خودرو

بر اساس این که کار خودرو ما چیست، ما میتوانیم در انتخاب لنتهای با کیفیت بالا و یا متوسط گزینش کنیم. هر چقدر لنت با کیفیت و کارایی بالاتر و اصلی تری انتخاب کنیم. در هنگام ترمز کردن با آسودگی بیشتر و خیال راحت تری به ترمز خود اعتماد می کنیم.

اگر خودرو ما سواری شخصی است و با سرعت کم رانندگی می کنیم یک لنت متوسط و معمولی هم کار ما را راه می اندازد. اگر ماشین ما تاکسی است و یا وانت باری است و یا اینکه ما با سرعت بالا رانندگی می کنیم نیاز به یک لنت خوب و با دوام و با کیفیت داریم. هر چقدر در این مورد دقت به خرج بدهیم هزینه های جانبی ما کاهش پیدا میکند.

انتخاب لنت ترمز خوب بر اساس مسیر تردد خودرو

بعضی از مسیر ها پر تردد، با ترافیک بالا و یا کوهستانی دارای سرازیری های با شیب زیاد هستند. در این مواقع حتما باید از لنتی استفاده کنیم که در اثر داغ کردن زیاد، لنت ترمز قدرت ترمز گیری خود را ازدست ندهد.

لنت با کیفیت هم زود فرسوده نشده و هم خاصیت خود را از دست نمی دهد. اگر مسیر ما خیابان های عادی و کفی است و سرعت مناسبی داریم، لنت ترمز خوب معمولی و یا نیمه متالیک هم کار ما راه می اندازد.

سرعت رانندگی شما چگونه است؟

در مورد سرعت بالا باید گفت هرچه سر عت بالاتر می رود برای نگهداشتن خودرو از ترمز قویتری استفاده می شود و لنت ها بیشتر داغ می شوند و سریعتر تمام می شوند. در ترمز های ناگهانی هم همینطور است.

در این جور مواقع هر چه کیفیت سیستم ترمز و لنت ترمز بالاتر باشد خودرو سریعتر می ایستد و لنت دیرتر داغ می کند و سریعتر خنک می شود و دیرتر تمام می شود. لنت با کیفیت چون گیرایی خوبی دارد و سریعتر خودرو را نگه می دارد دیسک چرخ را هم خراب نمی کند.

سیستم ترمز خودرو چیست؟

در سیستم های معمولی، لنت ها دیرتر از سیستم های ABS از بین میروند. به علت چسبیدن لنت بر روی دیسک وقفل شدن چرخ ها لنت کمتر خورده شده و کمتر از بین می رود. اگر خودرو شما ABS است باید لنت های با کیفیت تری انتخاب کنید.

معمولا لنت ها در سیستم ABS زودتر از سیستم معمولی تمام می‌شوند به همین دلیل باید از کیفیت و طول عمر بالاتری برخوردار باشند

در نهایت پیشنهاد تاکسین برای شما استفاده از لنت ترمز تاکسین می باشد و اینکه یک لنت خوب را از فروشگاه معتبر خرید کنید تا دچار دردسرهای حادثه ساز نشوید. ما در تاکسین پارت به دنبال ایجاد بستری مناسب برای ارائه انواع لنت های با کیفیت به شما رانندگان عزیز هستیم .

در این مسیر ما را همراهی کنید و با ارسال پیشنهاد و انتقاد خود به ما کمک کنید .

Subscribe
Notify of

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments