در مورد ضدیخ بیشتر بدانیم
نکات مهم درباره ضد یخ

در مورد ضدیخ بیشتر بدانیم

ضد یخ یا خنک کننده موتور ، مایعی رنگی است که با آب مخلوط می شود تا به شما در تنظیم موتور در دمای شدید کمک کند و معمولاً با نسبت۵۰/۵۰ با آب مخلوط می شود.

ضد یخ (اتیلن گلیکول) با افزایش ظرفیت گرمایی آب، از یخ زدگی یا جوش آوردن موتور  جلوگیری به عمل می‌آورد. از طرفی، در ضد یخ با توجه به ترکیباتی که در آن به کار رفته است مانع تشکیل رسوبات ناشی از املاح موجود در آب در داخل موتور و رادیاتور می‌شود. ضد یخ تنها برای فصل زمستان نیست و باید در تمام فصول سایت از آن استفاده کرد.

ضدیخ ها به دلیل ترکیباتی که دارند باعث تغییر در خاصیت فیزیکی آب شده و نقطه انجماد آب را کاهش و نقطه جوش آن را بالا می‌برند.

 

 

انواع ضدیخ

ضدیخ‌ها دو گروه اصلی دارند:
ضد یخ‌ها با پایه معدنی: بیش‌ترین مصرف را در بین ضد‌یخ‌ها دارند و زمان کارکرد آن معمولا یک‌سال است.

ضد یخ‌ها با پایه آلی: به دلیل نوع مواد به کار رفته در این نوع ضدیخ‌ها، طول عمر بیشتری نسبت به ضدیخ‌های با پایه معدنی دارند و معمولا  بین دو تا پنج سال دوام دارند.در خودروهای گاز سوز به خاطر آنکه احتمال خوردگی قطعات فلزی بیشتر است، توصیه می‌شود حتما از ضدیخ‌ها با پایه آلی استفاده گردد.

رنگ ضدیخ

تمام ضدیخ‌ها از ماده شیمیایی با پایه اتیلن گلیکول تشکیل شده است. سبز ، صورتی یا نارنجی باشد ، همه از نظر ساختار اولیه(پایه اتیلن گلیکول) یکسان هستند.

ضدیخ‌ها با افزوده شدن مواد رنگی تغییر رنگ داده‌ می‌شوند

نکته‌ی دیگری که باید به آن اشاره شود این است که عده‌ای از افراد به بهانه‌ی مشابه بودن رنگ ضد یخ‌های مختلف آنها را با یکدیگر ترکیب می‌کنند. در حالی که هم رنگ بودن دو ضد یخ متفاوت هرگز به معنی کیفیت مشابه آن‌ها نخواهد بود. لذا از ترکیب‌ نمودن دو ضد یخ مختلف با هم اجتناب کنید.

 

 

بدین منظور پیشنهاد ما به شما خرید ضد یخ تاکسین است که کاملا نیاز شما را برطرف خواهد نمود. با کلیک بر روی اینجا می‌توانید ضدیخ  تاکسین را خریداری کنید

ضدیخ 4 لیتری آماده به مصرف

 

Subscribe
Notify of

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments