نکات مهم سرویس خودرو در فصل بهار و تابستان

نکات مهم سرویس خودرو در فصل بهار و تابستان

برای این که خودرو خود را آماده استفاده در بهار و تابستان کنید، نیاز دارید به یکسری نکات توجه نمایید. این فصول با توجه به گرمی هوا می تواند قطعات ماشین شما را فرسوده کنند، پس نیازمند است از آنها نگهداری ویژه تری کنید. با این کار هزینه های خود را بسیار کاهش می دهید. مخصوصا رعایت نکات مهم نگهداری خودرو در فصل گرم باعث کاهش هزینه های نگهداری خودرو می شود. برای بی دلیل گاز خوردن ماشین راه حل وجود دارد

بازدید از کولر خودرو

 

برای شروع فصل گرما بهتر است از سیستم کولر ماشین خود بازدید کنید؛ تا در صورت نیاز گاز کولر را شارژ کرده، تسمه آن را تعویض، و یا فیلتر آن را عوض نمایید. سعی نمایید از کولر خودرو درست استفاده کنید، چراکه مصرف مداوم آن به موتور آسیب می زند. البته بازکردن پنجره ها در جاده نیز موجب افزایش مصرف سوخت می شود؛ چراکه باد در ماشین میپیچد و جلوی شتاب خودرو را می گیرد.

 

شما می‌توانید همین الان از طریق این لینک شارژ گاز کولر را پرداخت کنید

لاستیک

 

لاستیک خودرو ها در فصول بهار و تابستان با کاهش افت فشار مواجه می شود. بنابر این فشار لاستیک ها باید در این فصول زود به زود چک شود، تا آسیب های ناشی از افت فشار شامل حالتان نشود. واقعیت این است که یک لاستیک کم باد، پر باد، فرسوده یا غیر بالانس، به خصوص در هوای گرم، می‌تواند خیلی خطرناک باشد. همچنین تنظیم آینه خودرو و اطمینان از سالم بودن آن نیز فراموش نشود.

 

جهت ثبت‌نام لاستیک دولتی کلیک کنید.

 

تسمه دینام

هر ۳۰۰۰۰ کیلومتر تسمه دینام را بازرسی نمایید، تا از سالم بودن آن مطمئن شوید و لمی آن در حد و اندازه های استاندارد باشد.

تعویض شمع

شمع های خودرو را هر ۲۵۰۰۰ کیلومتر بازدید و تمیز نمایید و در صورت نیاز برای تعویض آنها اقدام کنید.

باتری

 

گرمای هوا بر روی باتری خودرو اثر منفی می گذارد. تبخیر آب باتری و کاهش طول عمر آن یکی از مهم ترین این اثرات منفی است. پس بهتر است در این فصل زود به زود باتری ها را بررسی و از محکم بودن اتصالات و مناسب بودن سطح آب باتری اطمینان حاصل کنید. نگران عواقب بی‌توجهی به روشن شدن چراغ باتری باشید.

 

 

 

روغن ترمز

بخار شدن و از بین رفتن این روغن، در فصل گرم سال باعث تصادفات زیادی می شود. این مسئله ممکن است در اثر گرم شدن و گرم ماندن بیش از حد ماشین به وجود آید.

ضد یخ

قبل از اضافه کردن ضد یخ به سیستم خنک کننده از سلامت و کارآیی بخش های مختلف سیستم خنک کاری مانند ترموستات، پمپ آب، شیلنگ ها و درب رادیاتور مطمئن شوید.

ترموستات

یادتان باشد ترموستات موتور را در فصل تابستان باز نکنید. لازم است بذانید که وجود ترموستات روی موتور در فصل گرما ضرورت دارد و باعث میشود، موتور در ساعلات اولیه صبح، بعد از روشن شدن، به سرعت به دمای نرمال برسد و سرد کار نکند.

Subscribe
Notify of

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments