6 راهکار افزایش عمر باتری
شش راهکار افزایش عمر باتری|فروشگاه آنلاین لوازم یدکی تاکسین پارت

6 راهکار افزایش عمر باتری

باتری خودرو شما ضعیف شده است و علت آنرا نمی دانید که به چه دلیل زود تخلیه می شود. عوامل مختلفی در این موضوع دخیل هستند از جمله آب و هوا منطقه ای که در آن سکونت دارید و همچنین نوع رانندگی شما. با رعایت موارد ذیل می توانید عمر باتری خودرو خود را افزایش دهید پس با تاکسین همراه باشید.

  • خاموش کردن چراغ در مواقع غیرضروری

در مواردی که نیاز نیست از روشن کردن چراغ های خودرو اجتناب کنید, با هر دقیقه روشن ماندن چراغ های خودرو، کارایی باتری خودرو شما کاهش خواهد یافت.

  • محافظت از خودرو در برابر سرما/گرما

در شرایط آب و هوایی نامناسب (گرما یا سرمای شدید) کریستال های سولفات سرب به سرعت جمع می شوند و باتری خودرو را تخلیه می کنند. شما نمی توانید وضعیت آب و هوایی را کنترل کنید اما می توانید با انتقال خودرو به یک محیط مناسب (پارکینگ) از باتری محافظت نمایید.

  • از رانندگی در مسافت های طولانی لذت ببرید

هیچ چیز به اندازه رانندگی کوتاه مدت عمر باتری شما را کم نخواهد کرد. ترافیک و توقف جملگی باعث کاهش عمر باتری خودرو می شود. همچنین که با سفر میتوانید از مناظر طبیعی لذت ببرید :)

  • بررسی دینام خودرو

یک دینام معیوب می تواند عمر باتری خودرو را کاهش داده و شما را در جاده سردرگم کند. با استفاده از یک ولت متر در حالی که موتور روشن و چراغ ها خاموش است دینام خودرو را چک کنید. عدد نمایش داده شده باید نزدیک به 14.4 ولت باشد.

  • بررسی کابل های باتری

هر از چندگاهی کاپوت خودرو را بالا زده و کابل های مثبت و منفی باتری را چک نمایید. اگر شل یا خورده شده بود، آن را تمیز و سفت کنید.مشکل همیشه ممکن است از خود باتری نباشد بلکه از نقطه اتصال آن باشد.

  • غیرفعال کردن اکسسوری های غیرضروری

با پیشرفت تکنولوژی، اکسسوری های مختلفی از جمله : سیستم ناوبری، هشدارهای امنیتی و… برای خودروهای تعبیه شده است. لازم است در مواقعی که به آنها نیاز ندارید, نسبت به غیرفعال کردنشان اقدام نمایید. زیرا آنها نیز در تخلیه باتری خودرو موثر هستند.

مجموعه تاکسین مفتخر است باتری با بیشترین ضمانت برای خودروهای سواری عمومی (12 ماه) ارائه دهد.

جهت خرید باتری روی اینجا کلیک کنید

 

Subscribe
Notify of

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments